Określenie „chirurgia stomatologiczna” brzmi bardzo poważnie i kojarzy się od razu ze skalpelem i poważną sprawą. Prawda jest taka, że nie odbiega ona wielce od naszych wyobrażeń. Czy warto się jej bać? Zapewniamy, że w naszym gabinecie nie macie się czego obawiać. Specjaliści, w tym oczywiście chirurdzy stomatologiczni, z naszego centrum Al-Dent w Tomaszowie Mazowieckim posiadają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie leczenia operacyjnego jamy ustnej i wykonywaniu szeregu zabiegów z tym związanych.

Chirurgia stomatologiczna - co to jest?

Ta dziedzina medycyny, z pewnością wymaga wysokiej precyzji i znajomości specyficznych technik, jak i pracy na przeznaczonych do tego celu narzędziach. Ważne, aby operacje te przeprowadzali specjaliści mający profesjonalną wiedzę i doświadczenie. Takich na pewno spotkacie w Al-Dent w Tomaszowie Mazowieckim. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów i jamy ustnej razem z przyległymi okolicami. To poważne zabiegi wykonywane przez doświadczonych dentystów. Operacje jamy ustnej nie należą do błahostek, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Już na pewno nie dla naszych specjalistów! Zabiegi chirurgii stomatologicznej często też służą przygotowaniu pacjentów do innego leczenia, w tym protetycznego lub ortodontycznego.

Czym się zajmuje?

Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii, który obejmuje wszelkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w obrębie jamy ustnej. Możemy do tego zaliczyć takie działa jak usunięcie (ekstrakcja) zębów mlecznych, stałych, zatrzymanych, ósemek. Jest to podstawowy i najczęściej wykonywany zabieg, ale nie jedyny. Do zabiegów chirurgicznych w jamie ustnej zaliczamy również resekcję wierzchołków korzeni, podcięcie wędzidełka, wstawianie implantów zębów, wstawianie wszczepów zębowych, plastyka wyrostka, etc.

Chirurgia stomatologiczna jamy ustnej

Chirurgia stomatologiczna dotyczy również wykonywania bardziej zaawansowanych i skomplikowanych czynności. Najczęściej związanych z komplikacjami w przebiegu leczenia zębów, ale też urazami oraz chorobami jamy ustnej, tj.:

 • plastyki połączeń zatoki szczękowej,
 • usuwania stanów zapalnych, tj: nadziąślaków, włókniaków, brodawczaków,
 • leczenia powikłanych ropni,
 • leczenia złamań: wyrostków zębodołowych, zębów, żuchwy czy szczęk,
 • leczenia nowotworów jamy ustnej,
 • odbudowy kości,
 • oraz leczenia stawów żuchwowo-skroniowych oraz ślinianek.

Jak wygląda zabieg chirurgii stomatologicznej?

To, co jest dla nas najważniejsze, to oczywiście komfort naszych pacjentów. Nasi specjaliści doskonale wiedzą i rozumieją, z jakimi obawami wiąże się informacja o konieczności przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Dlatego dbamy o prawidłowe przygotowanie pacjentów. Informujemy ich o przebiegu leczenia, jego etapach oraz o tym, jakie mogą być jego skutki. Zapewniamy dobre samopoczucie i zmniejszyć ewentualny strach.
Jak w przypadku każdego innego zabiegu, przygotowuje pacjenta, podając środki znieczulające. Radzimy pamiętać, aby przed zabiegiem porządnie się najeść, ponieważ potem przez kilka następnych godzin będzie to niemożliwe. Długość danego zabiegu będzie zależny od tego, czego dotyczy operacja oraz trudności przy jej wykonywaniu. Nowoczesne narzędzia oraz precyzja wykonywania zabiegów pozwala na zniwelowanie niedogodności związanych z samą operacją, także tych bólowych. Z nami nie masz się czego obawiać. Zespół specjalistów z centrum Al-Dent zachowuje najwyższe standardy w zakresie zapewnienia odpowiednich warunków leczenia. Pacjenci zawsze mogą liczyć na należytą opiekę pooperacyjną. Dzięki temu szybciej mogą powrócić do zdrowia.  

Chirurg stomatolog - kim jest?

Nasi pracownicy są wysoce wykwalifikowanymi chirurgami – dentystami. Osoby korzystające z naszych usług mogą liczyć na bezstresowe leczenie. Niezależnie, czy jest to usunięcie zęba, przygotowanie do wstawienia implantów zębów, czy też inny zabieg, bardziej skomplikowany. Chirurg stomatolog powinien mieć ogólną wiedzę z zakresu ortodoncji, periodontologii, protetyki, chirurgii szczękowo – twarzowej, radiologii stomatologicznej i szczękowo – twarzowej, anestezjologii i intensywnej terapii, neurochirurgii, chirurgii urazowej i ortopedii, chirurgii plastycznej, otolaryngologii, okulistyki, orzecznictwa medycznego, onkologii klinicznej, chirurgii stomatologicznej. Nie macie się więc czego obawiać. Będziecie w dobrych rękach.

Oferta chirurgii stomatologicznej

Wybierając ofertę chirurgii stomatologicznej w centrum Al – Dent, oddajecie się Państwo pod opiekę doświadczonych i kompetentnych specjalistów. Zatroszczymy się o prawidłowy przebieg leczenia, zabiegów, czyniąc je maksymalnie komfortowym. Dysponujemy narzędziami, dzięki którym każdy zabieg jest bezpiecznie wykonywany z największą precyzją. Do naszych usług z dziedziny stomatologii oferujemy:

 • konsultacje
 • plan leczenia
 • ekstrakcje zębów (mlecznych, zatrzymanych i ósemek),
 • dłutowanie zęba
 • usuwanie torbieli
 • resekcje wierzchołka korzenia
 • podcinanie wędzidełek 
 • podniesienie dna zatoki szczękowej
 • regeneracje kości.