Stomatologia zachowawcza Tomaszów Mazowiecki – terminem stomatologia zachowawcza lekarze stomatolodzy określają standardowe leczenie próchnicy oraz jej profilaktykę. W naszej klinice Al – dent w Tomaszowie Mazowieckim zajmujemy się codziennym leczeniem zapobiegawczym próchnicy. Nasi doświadczeni dentyści w profesjonalny sposób zajmą się Waszym uzębieniem tak, aby uśmiech stanowił ozdobę, a zęby były zdrowe i mocne przez lata. 

Stomatologia zachowawcza Al-Dent

Stomatologia zachowawcza - umów się na wizytę.

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym czynnikiem w codziennym dbaniu o nasze zdrowie. Czasem mimo regularnych wizyt kontrolnych u dentysty połączonych z dokładną higieną w postaci regularnego szczotkowania zębów oraz używania nici dentystycznej, zdarzy się, że na naszych zębach pojawia się ubytki. Wykryte jednak we wczesnym stadium pozwalają na prawie nieinwazyjne leczenie. Zatem niezmiernie ważne jest, aby regularnie, w odstępach około 6 miesięcy, umawiać się na wizyty kontrolne u stomatologa. Umów swoją wizytę kontrolną już dziś.

Stomatologia zachowawcza - co to jest?​

Stomatologia zachowawcza obejmuje zarówno profilaktykę, jak i leczenie próchnicy. Lekarz podczas wizyty kontrolnej bada stan uzębienia pacjenta, omawia z nim działania mające na celu uniknięcie ubytków, a w przypadku, gdy się pojawią ustala tok postępowania w ich leczeniu. Jeśli ubytki są niewielkie, powierzchowne może wystarczyć nałożenie nań specjalnego lakieru lub żelu z fluorem. W przypadku zaś, gdy ubytki są większe, potrzebna będzie ingerencja typu borowanie i założenie plomby, a czasem nawet rozpoczęcie leczenia endodontycznego, czyli tzw. leczenia kanałowego. Takie leczenie zawsze musi być poprzedzone wykonaniem odpowiedniego zdjęcia RTG w celu zapoznania się z budową szczęki, rozmieszczenia kanałów zębowych itp. 

Stomatologia zachowawcza Tomaszów Mazowiecki w klinice Al-Dent

W naszej klinice stomatologicznej w Tomaszowie Mazowieckim wykonujemy usługi związane ze stomatologią zachowawczą:

  • badanie jamy ustnej, wykonywanie przeglądów stomatologicznych, badanie kontrolne dla dorosłych
  • badanie jamy ustnej, wykonywanie przeglądów stomatologicznych, badanie kontrolne dla dzieci
  • leczenie próchnicy wraz z pełną diagnostyką z użyciem nowoczesnego sprzętu
  • endodoncja (leczenie kanałowe)
  • badania profilaktyczne: piaskowanie, fluoryzacja, lakowanie 

W naszej klinice Al – Dent ważna dokładamy wszelkich starań, aby nasze relacje z pacjentami były dobre. Ważna jest dla nas miła, komfortowa atmosfera. Oferujemy w pełni bezpieczne, bezbolesne leczenie zachowawcze zębów wraz z kompleksowa diagnostyką.

Leczenie zachowawcze - ile kosztuje?

Ponieważ cena usług stomatologii zachowawczej w dużej mierze zależy od ilości, rozmiaru i rodzaju ubytków, ustalana jest indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu.