Wybielanie zębów w Al – Dent w Tomaszowie Mazowieckim to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Ma na celu rozjaśnienie zabarwienia uzębienia na bielsze. Biały uśmiech to piękna wizytówka, ma więc ogromne znaczenie estetyczne. W naszej klinice zadbamy o to, aby Twój uśmiech był jasny i promienny.

Wybielanie zębów Spała - Al-Dent Klinika Dentystyczna

Wybielanie zębów w Tomaszowie Mazowieckim - umów się na wizytę w Al-Dent

Zapraszamy na zabieg wybielania zębów, który jest bezpieczny dla Twojego zdrowia. Umów się na wizytę kontrolną, podczas której jeden z naszych doświadczonych lekarzy udzieli wszelkich informacji dotyczących przebiegu zabiegu oraz ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. 

wybielanie-zebow-tomaszow-mazowiecki-al-dent-klinika-dentystyczna
Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki Al-Dent klinika dentystyczna

Wybielanie zębów - jak się przygotować?

Na zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym można się umówić niemalże w każdej chwili. Nasi lekarze dysponują odpowiednią wiedzą oraz profesjonalnym sprzętem. Chętnie rozwieją wątpliwości i ze szczegółami opowiedzą na czym polega zabieg wybielania zębów w naszych gabinetach.

Zapraszamy do zapisów na wizytę kontrolną oraz na higienizację, która poprzedza proces wybielania zębów w naszej klinice dentystycznej Al-dent w Tomaszowie MAzowiecki.

Zestaw do wybielania zębów - metoda szyny nakładkowej

W naszej klinice oferujemy wybielanie zębów metodą szyny nakładkowej. Ta metoda skierowana jest do pacjentów o cienkim szkliwie oraz tych z nadwrażliwością dziąseł i zębów. Jest to metoda łagodna, ale dająca 100% efektów. Metoda ta polega na nałożeniu na górne i dolne zęby silikonowych nakładek wypełnionych specjalnym żelem. Zawarty w żelu nadtlenek wodoru powoduje utlenianie się barwników na zębach, a tym samym ich wybielenie.

Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki Al-Dent klinika dentystyczna
Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki Al-Dent klinika dentystyczna

Wybielanie zębów - na czym polega?

Lekarz na pierwszej wizycie ocenia stan szkliwa i zębów, kwalifikując tym samym pacjenta do zabiegu wybielania. Następnie dentysta pobiera wycisk zębów pacjenta, aby przygotować nakładki idealnie dopasowane do kształtu jego uzębienia. Na podstawie wycisku technik dentystyczny przygotowuje nakładki do wybielania. Podczas kolejnej wizyty pacjent otrzymuje szyny – nakładki wraz z zapasem żelu wybielającego do noszenia w domu.

 

Żel do wybielania zębów

Żel do wybielania zębów powinien być odpowiednio dobrany przez lekarza -powinien być we właściwym stężeniu tak, aby nie podrażnić zębów pacjenta. Następnie pacjent w domu nosi nakładki z żelem według zaleceń lekarza przez czas od 2 do 4 dni. 

Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki Al-Dent klinika dentystyczna
Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki Al-Dent klinika dentystyczna

Wybielanie zębów efekty

Pełny efekt wybielania zębów metodą nakładkową pojawia się po ok. 2 tygodniach od zakończeni kuracji. Przez cały okres wybielania zalecana jest tzw “biała dieta”, czyli unikanie potraw zabarwiających szkliwo, np. buraków, jagód, kawy, wina, herbaty. 

Należy pamiętać, że podczas zabiegu wybielania zębów metodą szyn nakładkowych, wybielają się zęby i ich szkliwo, ale już nie wypełnienia. Po wybieleniu zębów należy sprawdzić, czy kolor wypełnień nie odbiega zbytnio od koloru zębów i ewentualnie wymienić zażółcone wypełnienia na nowe, dopasowane idealnie do zębów.

Wybielanie zębów martwych

W naszej klinice oferujemy także usługę wybielania zębów martwych. Zęby po leczeniu kanałowym często ciemnieją i przybierają nieestetyczny odcień szarości. Przebarwienie się zębów martwych na kolor żółty, brązowy, szary, a nawet czarny  spowodowane jest krwawieniem pourazowym we wnętrzu zęba lub zastosowaniem środków leczenia na bazie baru, jodu lub srebra. Wpływa to negatywnie na nasz wygląd, więc pacjentom, u których martwe zęby są powodem rzadszego uśmiechania się oferujemy ich wybielenie.

Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki Al-Dent klinika dentystyczna

Wybielanie zębów martwych - nasze metody

Wybielanie zębów martwych w naszej klinice w Tomaszowie Mazowieckim wykonujemy metodą od środka zęba. Oznacza to, że preparat, który ma za zadanie zmienić odcień naszego zęba aplikujemy do środka zęba, usuwając wcześniej wypełnienie. Należy także ocenić stan korzenia zęba martwego na zdjęciu RTG. Przed podaniem środka wybielającego należy wcześniej zabezpieczyć korzeń zęba specjalnym podkładem po to, żeby środek wybielający nie dostał się tam i nie podrażnił tkanek okołowierzchołkowych. Następnie aplikuje się preparat wybielający do środka zęba na okres maksymalnie do 3 dni. Na pełen efekt należy zaczekać przez około 2 tygodnie i w razie konieczności zabieg powtórzyć. Po decyzji, że pacjent osiągnął już odpowiadający mu poziom wybielenia martwego zęba, można ząb zamknąć wypełniając go kompozytem.

Bezpieczne wybielanie zębów

Podstawowym warunkiem, jaki musi być spełniony przed wykonaniem zabiegu, jest brak ubytków w zębach. Zęby pacjenta muszą być zdrowe. Z tego powodu zalecamy na wstępie wizytę kontrolną u jednego z naszych stomatologów, podczas której lekarz oceni stan uzębienia i usunie ewentualne ubytki. Dodatkowo, jeśli pacjent posiada jakiekolwiek przeciwwskazania zdrowotne do odbycia takiego zabiegu, powinien o tym poinformować swojego stomatologa.

Wybielanie zębów - dla kogo?

Zabieg wybielania zębów w naszej klinice w Tomaszowie Mazowieckim jest coraz częściej wykonywaną usługą. Przy dotrzymaniu najwyższych standardów oferujemy naszym pacjentom bielszy uśmiech w kilka godzin. Wybielanie zębów jest bezpieczne, wbrew obiegowym opiniom nie niszczy szkliwa. Nie powoduje tez zwiększonej podatności na próchnicę. Odpowiednio wykonane może powodować jedynie czasowe uczucie dyskomfortu związane z nadwrażliwością dopiero co wybielonych zębów.

Wybielanie zębów - przeciwwskazania

W trosce o dobro pacjentów, na zabieg wybielania zębów nie powinni być kwalifikowani pacjenci, którzy:

  • są w trakcie leczenia choroby nowotworowej
  • cierpią na paradontozę
  • przyjmują leki, które w połączeniu ze składnikami zawartymi w substancji wybielającej mogą powodować niechciane skutki uboczne
  • są uczuleni na jakikolwiek składnik substancji wybielającej
  • chorują na epilepsję, cukrzycę, chorobę Parkinsona
  • są w ciąży – jest to zabieg czysto estetyczny, stąd taka ingerencja w organizm nie jest zalecana dla kobiet w ciąży.
Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki Al-Dent klinika dentystyczna
Wybielanie zębów Tomaszów Mazowiecki Al-Dent klinika dentystyczna

Wybielanie zębów - ile kosztuje?​

Cena zabiegu wybielania zębów w naszej klinice w Tomaszowie Mazowieckim zależy od wielu czynników, m.in. stopnia zażółcenia szkliwa oraz metody wybielania, dlatego ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. W celu uzyskania większej ilości informacji, zapraszamy do kontaktu.