Zmiana kształtu zęba oraz jego koloru wykonywana jest w celu poprawienie wyglądu estetycznego. Wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym przez lekarza. Najpierw lekarz ocenia stan zębów, a następnie koryguje i konturuje kształt zębom. 

W celu uzyskania szczegółowych informacji lub umówienia się na wizytę w Al-dent, zapraszamy do kontaktu.

Zmiana kształtu zęba - techniki

Aby osiągnąć pożądany efekt, lekarz dobiera odpowiednią metodę w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Najbardziej popularne metody wykorzystywane w tym celu to bonding, konturing oraz licówki pełnoceramiczne. Możliwe jest również połączenie kilku metod, jeżeli jest taka konieczność. Korygowanie kształtu zęba może polegać a jego przemodelowaniu, skróceniu lub wydłużeniu. Ważne jest zachowanie symetrii i sprawienie, żeby modelowany ząb współgrał z resztą uzębienia.

Konturing

Przed przystąpieniem do konturingu zębów lekarz ocenia ich stan, w razie potrzeby konieczne jest wyleczenie zębów, które poddane zostaną zabiegowi. Konturing ma na celu poprawienie kształtu, jak również długość lub szerokość zęba. Do jego wykonania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Lekarz używa wierteł diamentowych, materiałów ściernych, past polerskich oraz gumek, aby nadać wymagany kształt. W celu uzyskania najbardziej pożądanego efektu kosmetycznego lekarz stomatolog ocenia na początku, jaki kształt powinien zostać nadany oraz ile szkliwa można usunąć. W przestrzeniach międzyzębowych zakładane są paski diamentowe, natępnie zęby zostają wygładzone i wypolerowane.

Konturing wykorzystuje się w przypadkach konieczności:

Profilaktyka stomatolog Spała

Co warto wiedzieć o zabiegu konturingu?

Bonding

Bonding to pełnowartościowa metoda pozwalająca uzyskać oczekiwane efekty nieskazitelnego uśmiechu, dzięki zastosowaniu materiału kompozytowego. Kompozyt idealnie wkomponowuje się w szkliwo, co pozwala na zachowanie naturalnego efektu. Ponadto bonding umożliwia nadanie kształtu zębom, które posiadają znaczne ubytki, bądź dodanie im długości. Materiał po nałożeniu na tkankę zębową w miejscach występowania mankamentów zostaje utwardzany lampą polimeryzacyjną. Na końcu miejsce, które było odbudowane zostaje wygładzone oraz wypolerowane. Metodę tę często łączy się z konturingiem, co pozwala na uzyskanie szybkiego i zadawalającego efektu w szybkim czasie. 

Wybielanie zębów Spała - Al-Dent Klinika Dentystyczna
Spała stomatolog - wnętrze gabinetu Al-Dent

Bonding zębów

Bonding wykorzystuje się w przypadkach:

Bonding ujednolica szkliwo, jednocześnie rozjaśniając ubarwienie zębów. Dzięki skorygowaniu kształtu tą metodą pacjent może cieszyć się estetycznym wyglądem.

Licówki

W tej metodzie wykorzystywane są wykorzystywane licówki porcelanowe. Licówki zostają przytwierdzone przez lekarza stomatologa specjalnym cementem stomatologicznym do zewnętrznej części zęba. Wybór licówek jest najczęściej wybierany w przypadkach, gdy pacjent posiada znacząco uszkodzone zęby. W przypadku kiedy są one bardzo nierówne, małe, przebarwione zalecana jest ta technika, która nada kształt i kolor zębom. Technika ta często stosowana jest w usuwaniu diastemy. Nie można zastosować jej w przypadku kiedy pacjent cierpi na bruksizm (niekontrolowane zgrzytanie zębami).

Profilaktyka stomatolog Spała

Zmiana kształtu zębów - dla kogo?

Korygowanie kształtu zęba daje możliwość cieszenie się pięknym uśmiechem. Osoby, które mają tego typu kompleksy, teraz mogą w łatwy i szybki sposób to zmienić. Wszyscy, którzy mają problemy z kształtem zębów, czy to w wyniku nabytych wad takich jak urazy, bądź z uwarunkowań genetycznych. Osoby te mogą zgłosić się do naszego gabinetu stomatologicznego Aldent w Tomaszowie Mazowieckim. Lekarz stomatolog oceni stan uzębienia i pomoże w doborze odpowiedniej techniki. W zależności od tego, jaki efekt pacjent chce uzyskać. Zabieg ten polecany jest wszystkim, którzy chcą poczuć się bardziej pewni siebie oraz zmienić swoje samopoczucie.

Zmiana kształtu zęba cennik

Ceny zmiany kształtu i koloru zębów w naszym gabinecie zależą od wielu czynników m.in od techniki wykonywanej przez lekarza. Aby uzyskać więcej informacji na temat cennika usług naszej kliniki stomatologicznej Al-dent w Tomaszowie Mazowieckim, prosimy o bezpośredni kontakt