Czyszczenie zębów z kamienia –  oczyszczanie zębów z osadu i kamienia to usługa, jaką oferujemy naszym pacjentom w klinice Al-Dent. Kamień na zębach dotyka większość Polaków, a niektórzy chorują już nawet na paradontozę. I choć oczyszczanie zębów nie należy do skomplikowanych zabiegów, wciąż wiele osób się na niego nie decyduje. 

Zapraszamy do kliniki stomatologicznej Al-Dent. Od lat profesjonalnie oczyszczamy zęby naszych pacjentów z kamienia i osadu. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na wizytę lub poznania więcej szczegółów.

Czym jest czyszczenie zębów z kamienia i osadu?

Czyszczenie zębów u dentysty w celu pozbycia się osadu i kamienia polega na pozbyciu się z powierzchni zęba twardej i zmineralizowanej płytki nazębnej. Płytka ta jest siedliskiem bakterii i stanowi poważne zagrożenie chorobotwórcze. Warto usuwać kamień nazębny, ponieważ gdy tego nie robimy ten wywołuje stany zapalne dziąseł i może prowadzić do rozwoju próchnicy, chorób bakteryjnych i paradontozy. Czyszczenie zębów z kamienia i osadu należy do zabiegów profilaktycznych, które regularnie powinny być wykonywane w gabinecie stomatologicznym.

Na czym polega oczyszczanie zębów z kamienia?

Oczyszczanie zębów z kamienia można przeprowadzić w formie zabiegu zwanego skalingiem lub scalingiem. Czas trwania zabiegu może się różnić w zależności od tego, jak dużo kamienia jest do usunięcia. Nie jest to zabieg bolesny, jednak może być trochę nieprzyjemny. W trakcie zabiegu kamień na zębach kruszy się i odpryskuje z powierzchni zęba. Usuwanie kamienia łączy się zwykle z piaskowaniem, polerowaniem zębów i fluoryzacją.

Czyszczenie zębów z kamienia - efekty

Zabieg oczyszczania płytki nazębnej z kamienia i osadu należy do bardzo precyzyjnych, a jego efekty widać gołym okiem tuż po zabiegu. Zęby są oczyszczone, bielsze i dużo lepiej się prezentują. W pierwszych momentach po oczyszczaniu mogą być trochę bardziej wrażliwe, jednak uczucie to nie trwa długo.

Czyszczenie zębów z kamienia i osadu - Al-Dent

W naszej klinice stomatologicznej wykonujemy oczyszczanie zębów przy zastosowaniu sprawdzonych i skutecznych metod. Zabieg oczyszczania jest u nas kompleksowy i kończy się fluoryzacją zębów. Po skalingu nie powinno się jeść przez co najmniej godzinę, a przez kolejny dzień lub dwa warto też unikać spożywania barwiących posiłków i napojów (kawa, czerwone wino, jagody, buraki itd.). Zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Czyszczenie zębów z kamienia - cena

W zależności od indywidualnych potrzeb naszych pacjentów, a także pozostałych usług, jakie wykonujemy dla danej osoby, możemy odpowiednio dopasować cenę zabiegu oczyszczania zębów. W celu poznania więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia nas osobiście