Protetyka stomatologiczna Tomaszów Mazowiecki –
Protetyka to nic innego, jak dział który dogłębnie zajmuje się rekonstrukcją uzębienia. Mamy tu na myśli ubytki w uzębieniu, które mogą dotyczyć zarówno jednego zęba, jak i w przypadku całkowitego bezzębia. Każdy brak w uzębieniu powinien zostać uzupełniony, bo powoduje różne zaburzenia. Obecnie mamy dostępnych kilka rozwiązań protetycznych, które poprawiają nasz komfort funkcjonowania, jakość życia i również estetykę uśmiechu. Specjaliści – protetycy w naszym Centrum Stomatologii Al-Dent w Tomaszowie Mazowieckim dobierają protezę, która będzie idealnie współgrać z danym uzębieniem, stawiając jednocześnie na długotrwałe efekty. Zadzwoń do nas i umów się na pierwszą wizytę.

Co to jest protetyka stomatologiczna?

Jakie są dobre protezy zębowe?

Oferta protez zębowych jest bardzo bogata. W zależności od naszego ubytku możemy zdecydować się na protezę częściową lub całkowitą. Całkowita zakładana jest w momencie, kiedy w górnym lub dolnym łuku zębowym nie posiadamy już żadnego własnego zęba lub implantu. Protezy częściowe natomiast wypełniają braki pojedynczych lub kilku zębów – mogą opierać się one o śluzówkę jamy ustnej lub o inne zęby. Dobra proteza to taka, która odpowiednio przylega do naszego uzębienia lub dziąsła, nie sprawia nam dyskomfortu, jest łatwa w funkcjonowaniu, a do tego podkreśla estetykę naszego uśmiechu. 

Protetyka Al-Dent Stomatolog Spała

Protetyka stomatologiczna Tomaszów Mazowiecki - rodzaje protez zębowych

Rodzaje protez zębowych - protezy ruchome​

Protezy ruchome dzieli się na całkowite i częściowe. Całkowite są dla osób, które są całkowicie bezzębne, a częściowe dla tych, którzy posiadają jeszcze swoje zęby lub implanty. Protezy zębowe ruchome powinny być wyjmowane na noc, żeby dziąsła i błony śluzowe mogły odpocząć. Początkowo można odczuwać dyskomfort związany z posiadaniem protezy ruchomej, ponieważ wrażenie jedzenia i mówienia będzie tu inne niż w przypadku własnych zębów. Proces adaptacyjny może trwać nawet kilka miesięcy i zależy on w dużej mierze od jakości i wykonania protezy.

Rodzaje protez zębowych - protezy stałe

Protezy zębowe stałe określa się mianem implantów. Są one dużo wygodniejsze od ruchomych i nie różnią się one tak bardzo od zębów normalnych. Mocowane są w strukturę kości za pomocą tytanowych śrub. Stosuje się tu znieczulenie miejscowe. Następnie do śruby przymocowywany jest sztuczny ząb (porcelanowy lub ceramiczny), który wygląda i zachowuje się jak prawdziwy. Należy jednak pamiętać, że na implanty należy się zdecydować bardzo szybko po usunięciu chorego zęba, ponieważ po 2-3 miesiącach może być już za późno. W tym czasie zanika kość, do której wwierca się śrubę. Proteza stała jest również dużo droższa od ruchomej.

Jak dbać o protezę zębową?

Często spotykamy się z pytaniem – jak dbać o protezy zębowe? Otóż jest kilka zasad, którymi należy się kierować aby cieszyć się nią jak najdłużej oraz uniknąć chorób z nią związanych.

1. Odpowiednie przechowywanie protezy – wiele osób popełnia błąd, przechowując protezę w szklance. W ten sposób rozmnażają się na niej bakterie i grzyby, co z kolei skutkuje powstaniem grzybicy.

2. Ściąganie protezy na noc – nie zdejmując protezy na czas snu, narażamy nasze dziąsła na otarcia i podrażnienia. W nocy istnieje ryzyko zadławienia się protezą, a mniejsza ilość śliny, którą produkujemy powoduje łatwiejsze osadzanie się bakterii na płycie protezy.

3. Regularne mycie protezy – najlepiej po każdym posiłku. Pamiętajmy by myć dokładnie całą protezę, a nie tylko jej część. 

Nowoczesne protezy zębowe całkowite cena

Raport który przedstawia Ministerstwo Zdrowia, jasno określa, iż aż 40% Polaków w wieku 65 – 74 lata jest już zupełnie bezzębnych i decyduje się na protezę. Jej cena zależy oczywiście od rodzaju i materiału z jakiego będzie wykonana proteza. Dla ustalenia szczegółów wykonywanej protezy i cennika zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę do naszego Centrum Stomatologii Al-Dent.

Protetyka stomatologiczna Tomaszów Mazowiecki - co jeszcze obejmuje?

Protetyka stomatologiczna skupia się na odtworzeniu pierwotnego uzębienia pacjenta po utracie zębów naturalnych lub po ich znacznym uszkodzeniu. Poza protezami zębowymi protetyka obejmuje również mosty i korony porcelanowe

Mosty porcelanowe – są rodzajem stałej zabudowy zęba lub zębów, które leżą obok siebie. Sztuczne zęby zastępują braki w uzębieniu. Mostów się nie wyjmuje, są zamontowane w jamie ustnej na stałe. Materiałem służącym do wykonania mostów jest zwykle porcelana, ponieważ jest wytrzymała i wizualnie zbliżona do uzębienia naturalnego.

Korony porcelanowe – to uzupełnienie, które pozwala na odbudowę kształtu uszkodzonego zęba. Mogą być licowane porcelaną lub pełnoceramiczne. Wyglądają bardzo estetycznie w jamie ustnej.

Korony i mosty porcelanowe są najbardziej wygodnym i komfortowym rozwiązaniem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Świetnie imitują naturalne zęby.

Aldent - Protetyka Stomatologiczna Tomaszów Mazowiecki