MY NIE BORUJEMY – CZYŚCIMY TYLKO SMUTNE ZĄBKI!

Stomatolog dziecięcy w Tomaszowie Mazowieckim – ten zawód to nie lada wyzwanie. Stomatolog dziecięcy musi wykazać się ogromem empatii i wsparcia wobec niezwykłego pacjenta, jakim jest dziecko.  Zdarza się, że dzieci mają już za sobą nieprzyjemne doświadczenia ze stomatologiem.

Specjaliści naszego centrum Al-Dent w Tomaszowie Mazowieckim, posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Dbają o to, by mali pacjenci czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo, dlatego też zawsze zapraszamy na pierwszą wizytę adaptacyjną, aby przygotować dziecko do kontaktu ze stomatologiem.
Wszystko po to, aby kolejna wizyta odbyła się bez stresu i obawy o ból, zarówno dziecka jak i rodzica. U nas ma być wesoło i skutecznie! Umów na adaptacyjną wizytę swoje dziecko i sprawdź nasz gabinet.

Al-Dent Stomatolog Spała stomatologia dziecięca

Kiedy pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym?​

Centrum Stomatologii Al-Dent zaleca pierwszą wizytę u stomatologa tuż po wyrżnięciu się pierwszego ząbka, a kolejne kontrole co 4-5 miesięcy. Gdy spotkania z dentystą rozpoczniemy tak wcześnie i stan uzębienia będzie pod stałą kontrolą, dziecko doskonale się zaadaptuje i podczas kolejnych wizyt nie będzie miało powodów do obaw. Wizyty będą przypominały dobrą zabawę, a wręczona na zakończenie nagroda utrwali pozytywne skojarzenia.

Pierwsza Wizyta Adaptacyjna

Zapraszamy na pierwszą wizytę adaptacyjną, na którą można się umówić telefonicznie. Spotkanie z dentystą to ważny moment w życiu dziecka, któremu nie zawsze towarzyszą pozytywne emocje, najczęściej to lęk, strach i obawa przed nieznanym.  Dlatego warto spotkać się z nami na pierwszej adaptacyjnej wizycie, której celem jest zaprzyjaźnienie dziecka z dentystą oraz oswojenie go z nowym otoczeniem oraz sprzętem. 

 Ważny jest dla nas pierwszy kontakt z dzieckiem, tak aby zbudować do siebie zaufanie i przekonać do nowego miejsca. Ma to być po prostu miłe doświadczenie. Nie robimy niczego na siłę ani wbrew dziecku. Zachęcamy i staramy się być przewodnikiem świata stomatologii, pokazując gabinet jako przyjazne miejsce z wygodnym fotelem, bajkami, nagrodami. U nas ma być wesoło! Smutne i wystraszone minki odganiamy. 🙂

Na koniec spotkania wręczamy dziecku gratulacje oraz nagrodę motywacyjną, a stomatolog w rozmowie przekazuje stan zębów dziecka i ustala ewentualne leczenie stomatologicznej oraz w razie potrzeby termin kolejnej wizyty. Każde spotkanie z nami to kolejny krok do oswojenia dziecka z naszym gabinetem.

Czy trzeba leczyć zęby mleczne?

O zęby mleczne z pewnością należy dbać, a kiedy zauważymy pierwsze oznaki próchnicy lub ubytki, wtedy należy je leczyć. Tzw. “mleczaki” uczestniczą w prawidłowym rozwoju szczęki i żuchwy oraz utrzymują przestrzeń dla zębów stałych. Wraz z utratą  następuje ryzyko powstania u dziecka wady zgryzu, a co za tym idzie konieczności leczenia ortodontycznego.

Lakierowanie zębów - co to jest?

Lakierowanie zębów to nic innego jak pokrycie ich specjalnym preparatem, który jest bogaty w związek fluoru, celem wzmocnienia zębów. Zabieg lakierowania poprzedzony jest profesjonalnym oczyszczeniem zębów. Za pomocą specjalnego pędzelka nakładamy na powierzchnię zębów lakier fluorkowy. Ważne aby bezpośrednio po zabiegu nie jeść przez około 2 godziny oraz w tym dniu, wyjątkowo, nie szczotkować zębów przed spaniem,  jedynie przepłukać jamę ustną.

Profilaktyka stomatolog Spała

Lakowanie zębów - co to jest?

Lakowanie to jedna z podstawowych czynności stomatologicznych jakie wykonujemy w Centrum Stomatologii Al-Dent. Jest to nic innego jak tak zwane “uszczelnianie bruzd” za pomocą laku szczelinowego. Bruzdy na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych to idealne miejsce na którym zalegają resztki jedzenia. 

Lak szczelinowy z kolei jest to płynny preparat wypełniający bruzdy, szczeliny i zagłębienia na powierzchni żującej zęba. Jest to materiał podobny do „plomby”, przeważnie światłoutwardzalny. Niektóre posiadają zdolność pobierania ze śliny i uwalniania do tkanek zęba związków fluoru, pełniąc tym samym dodatkową funkcję ochronną. Zabieg najlepiej wykonać w ciągu 4-6 miesięcy po ich wyrżnięciu, kiedy bruzdy nie uległy jeszcze demineralizacji i próchnicy. Czas pozostania leku w zębach to kilka lat. Na skutek żucia ulega on starciu i może zostać częściowo lub całkowicie utracony.

Nasza oferta obejmuje:

Atrakcje w naszym gabinecie

Kosmiczny fotel

– na którym zapewniamy bezpieczna jazdę w górę i w dół

Bajki dla dzieci

– które umilają czas spędzony na fotelu dentystycznym 

Kolorowe wypełnienia zębów

– zwariowane, kolorowe wypełnienia, specjalnie dla małych zębów

Nagrody motywacyjne

– przyznawane naszym małym pacjentom za odwagę

Aldent - stomatolog dziecięcy Tomaszów Mazowiecki

Stomatolog dziecięcy Tomaszów Mazowiecki

Klinika Aldent to doświadczeni stomatolodzy, którzy świetnie radzą sobie w pracy z dziećmi. Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę adaptacyjną.