Usuwanie zębów Tomaszów Mazowiecki, inaczej ekstrakcja, polega na zlikwidowaniu zęba z zębodołu. Czynnością poprzedzającą ekstrakcję zęba jest zawsze wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Dbając o Państwa bezpieczeństwo, lekarz przeprowadza również wywiad z pacjentem, dotyczący ewentualnie występujących chorób towarzyszących oraz alergii na środki znieczulające. Ekstrakcja to ostateczne rozwiązanie, wykonywana jest w przypadku, gdy inne możliwości leczenia są niemożliwe.  

W celu uzyskania szczegółowych informacji lub umówienia się na wizytę w Al-dent, zapraszamy do kontaktu.

Usuwanie zębów

W Aldent Tomaszów Mazowiecki specjalizujemy się w usuwaniu zębów mlecznych i stałych. 

Cały proces przebiega bardzo sprawnie. Przed każdym zabiegiem należy zapisać się na konsultacje związaną z zabiegiem ekstrakcji. Lekarz poinformuje o dalszych etapach oraz konieczności wykonania zdjęcia rentgenowskiego. Zostaną Państwo poinstruowani jak przygotować się do zabiegu oraz co należy, a czego nie należy robić po ekstrakcji zęba. 

W Al-dent dokładamy wszelkich starań, aby cały proces przebiegł miło i bezboleśnie. 

Usuwanie zębów mlecznych

Wizyta u dentysty dla małego dziecka może być wielkim przeżyciem. Nie ma co się dziwić, bo nawet i dorosłych sama myśl o fotelu dentystycznym przeraża. W naszym gabinecie dbamy o to, aby cały proces usuwania zębów mlecznych u dzieci przebiegał przyjemnie i komfortowo. Możliwość podania znieczulenia, zarówno miejscowego, jak i ogólnego pozwala na to, aby tak właśnie było. Staramy się, aby każda wizyta u Nas kojarzyła się najmłodszym pacjentom z super przygodą. Nasi mali bohaterowie, po odbytej wizycie zawsze dostają nagrodę dla dzielnych pacjentów.

Znieczulenie miejscowe polecane jest już dla starszych dzieci, dla których wizyta u dentysty nie jest pierwsza. Dziecko nie odczuwa bólu i cały zabieg przebiega bezstresowa, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. 

Znieczulenie ogólne, polecane podczas usuwania zębów mlecznych, gdy dziecko już na samą myśl o dentyście jest niespokojne. Oczywiście cały proces przebiega pod okiem profesjonalnego zespołu lekarzy. Sposób podania środka znieczulającego odbywa się drogą dożylną lub wziewną (specjalnym gazem anestezjologicznym).

Usuwanie zębów stałych

Usuwanie zębów stałych odbywa się przy poprzednim podaniu znieczulenia przez lekarza. Gdy znieczulenie zacznie działać wtedy można przystąpić do usuwania zęba. Lekarz po dokładnym zapoznaniu się ze zdjęciem rentgenowskim doskonale wie, w którym miejscu powinien naciąć dziąsło. Po odsłonięciu i poluzowaniu zęba możliwe jest jego usunięcie za pomocą specjalnych narzędzi. Na zakończenie miejsce po zębie jest starannie oczyszczone i lekarz zakłada szwy. 

W zależności od podanego znieczulenia czas działania leku jest różny. Nasi lekarze poinformuje Cię o ewentualnych dolegliwościach oraz sposobie postępowania po zabiegu. 

Po wizycie zalecane jest posiadanie przy sobie leku przeciwbólowego lub możliwość przykładania zimnych okładów, które uśnieżą ból. Bardzo ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, gdyż miejsce, w którym odbyła się ingerencja lekarza jest wrażliwe i bardziej narażone na uszkodzenia i infekcje. Po około tygodniu zalecana jest ponowna wizyta w celu ocenienia procesu gojenia się miejsca ekstrakcji.

Profilaktyka stomatolog Spała

Bezbolesne usuwanie zębów

Tak, usuwanie zębów bezboleśnie jest możliwe! U nas zabieg ten przejdziesz szybko i w miłej atmosferze, a zanim się zorientujesz będzie już po wszystkim 🙂

Znieczulenia stomatologiczne w dzisiejszych czasach to już norma i przynoszą duży komfort podczas wizyty. 

Można wyróżnić znieczulenia zarówno miejscowe, jak i ogólne. Rodzaj znieczulania i sposób podania zależy od lekarza, ale również od pacjenta.

Znieczulenia miejscowe przy usuwaniu zębów

W zależności od rodzaju i ilości środka znieczulającego, jaki został podany pacjentowi oraz od ciężaru, budowy ciała oraz genetycznych uwarunkowań pacjenta, znieczulenie może działać od 15 minut do kilku godzin.

Znieczulenia ogólne przy usuwaniu zębów

Znane również pod określeniem narkoza. Znieczulenie to jest podawane pod okiem anestezjologa, w sterylnych warunkach. Pozwala na bezproblemowe działania dla lekarza oraz brak negatywnych wspomnień dla pacjenta związanych z całym zabiegiem usuwania zębów. Ten rodzaj znieczulenia w szczególności sprawdza się przy bardziej skomplikowanych zabiegach takich jak stomatologia zachowawcza, chirurgia, czy endodoncja. Jest to również idealne rozwiązanie przy ekstrakcji (usunięciu) zębów u dzieci, które panicznie boją się wizyty u dentysty. 

Znieczulenie - zasady

Przed znieczuleniem ogólnym należy przestrzegać pewnych zasad. Wskazane jest niewykonywanie czynności wymagających wysiłku fizycznego, ani spożywanie alkoholu najlepiej kilka dni przed. Przed zabiegiem ze znieczuleniem ogólnym nie można spożywać obfitych posiłków, najlepiej 6 godzin przed zjeść coś lekkostrawnego. Po skończonym zabiegu warto mieć możliwość wrócenia z kimś, kto w razie potrzeby udzieli nam pomocy. Nie można prowadzić samochodu.

Usuwanie zębów ceny

Ceny usuwania zębów zarówno stałych, jak i mlecznych w naszym gabinecie zależą od wielu czynników m.in od rodzaju znieczulenia oraz typu zabiegu stomatologicznego. Aby uzyskać więcej informacji na temat cennika usług naszej kliniki stomatologicznej Al-dent w Tomaszowie Mazowieckim, prosimy o bezpośredni kontakt